Ćwiczenia na brzuch – silne mięśnie brzucha bez „brzuszków”

Klasyczne „brzuszki” są passe. Szczególnie takie z wstawaniem do siadu – ponieważ obciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który większość społeczeństwa i tak ma „zepsuty” przez długie godziny siedzenia. Poza tym „brzuszki” ćwiczą głównie mięsień prosty brzucha – jeśli skupiasz się tylko na tym ćwiczeniu to zaniedbujesz pozostałe mięśnie, a to prowadzi do dysproporcji i potencjalnie dolegliwości bólowych. Co więcej zwyczajne „brzuszki” nie „zrobią” Ci brzucha marzeń!

Żeby mieć silny wyrzeźbiony brzuch skup się przede wszystkim na treningu mięśni głębokich. To one stanowią podstawę – dzięki wzmocnieniu tych struktur zyskasz wyprostowaną sylwetkę (co wizualnie od razu poprawi wygląd brzucha) i zdrowszy kręgosłup (jeśli obudujesz go mięśniami będzie mniej podatny na urazy). A przy okazji pięknie wyrzeźbiony, silny brzuch! Podstawę takiego treningu stanowi pozycja DESKI (z angielskiego PLANK) – prosty oraz boczny z różnymi „utrudnieniami”. Gotowi?

Ćwiczenia na mięśnie brzucha (bez sprzętu):

Deska wysoka – dotykanie do ramienia

Deska boczna – biodro w górę

Deska boczna – praca ręką (dla utrudnienia możesz wziąć w dłoń hantelek)

Deska niska – podskoki: szeroko – wąsko

Deska boczna – kolano do łokcia

Deska niska – „żabie udko”

To oczywiście tylko kilka Propozycji na ćwiczenia brzucha. Ich atutem jest to, że można wykonać je wszędzie i nie potrzeba sprzętu. Ile powtórzeń wykonywać? Najlepiej jest ćwiczyć na czas np. 30 sekund ćwiczenie x 15 sekund przerwy. Albo w innej sekwencji w zależności od poziomu zaawansowania.

Taki trening warto uzupełniać ćwiczeniami cardio – spalającymi tkankę tłuszczową. Tylko wtedy kiedy będziesz mieć jej odpowiedni (nie za wysoki) poziom, masz szansę na to, że Twoje mięśnie brzucha będą widoczne. Jeśli szukasz pomocy jak sensownie ułożyć swój trening – zapraszam do współpracy!

One thought on “Ćwiczenia na brzuch – silne mięśnie brzucha bez „brzuszków”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: